Hurtigbåttur til Barentsburg
Levert av Arctic Explorer
I løpet av turen er det foruten den spesielle naturen og landskapet, muligheter til å se noe av det fantastiske arktiske dyre- og fuglelivet med isbjørn, hval, sel, lundefugl, alke og ærfugl.
Fra Longyearbyen går turen ut Isfjorden mot Grumant og Barentsburg.
I Barentsburg vil en engelsktalende russisk guide stå klar for å gi dere en omvisning i dette levende og pulserende russiske samfunnet. Etter at omvisningen er ferdig er det mulighet å besøke den kombinerte museum og souvenirbutikken og besøke baren med et utvalg lokale produkter.
Husk kamera og varme klær!
Turen foregår med M/V Aurora Explorer, en hurtiggående katamaran bygget i 1999. Båten har kapasitet på 146 passasjerer, panoramavinduer, romslig salong og stort dekk. Båten er handikaptilpasset.
Inkludert i prisen er transport, kaffe/te og kjeks, guiding og varmekjeledresser. Det er kiosk ombord som selger mat og drikke.
Vanskelighetsgrad 1. -Passer for alle.
Tidstabell:
09:00 avgang Longyearbyen
10:15 ankomst Barentsburg
11:45 avgang Barentsburg
13:00 ankomst Longyearbyen
Priser:
Longyearbyen – Barentsburg t/r 1500,- nok
Barn 800,- nok alder 2-14 år (0-2 år gratis)
Periode:
SommerTidspunkt:
08:30Vanskelighetsgrad:
EnkelVarighet:
4 TimerPris:
1500,-BESTILL HER